Izstrādājumu kopšana

Juvelierizstrādājumos tiek izmantoti dārgmetālu sakausējumi, kas ir diezgan mīksti (īpaši augstas proves sakausējumi), tāpēc izstrādājumiem ārti pazūd spīdums un pulējums. Nepieļaujiet kosmētisko līdzekļu nokļūšanu uz juvelierizstrādājumiem. Izstrādājumus ar dabīgajiem dārgakmeņiem ir jāsargā no aukstas temperatūras iedarbības un ilgstošas atrašanās gaismas avotu tuvumā. Briljanti, smaragdi un hrizolīti ir trausli un var sašķelties no sitiena. Nekāda gadījumā neizmantojiet juvelierizstrādājumus pudeļu atkorķēšanai!

Ja izstrādājuma akmens ir zaudējis savu spīdumu, to ir nepieciešams notīrīt: noskalojiet akmeni ar ūdens - ožamā spirta maisījumu (5-10 pilieni spirta uz glāzi ūdens) vai uz dažam stundām ielieciet siltā ziepju šķīdumā, tad noskalojiet un noslaukiet. Šādi var tīrīt izstrādājumus ar topāzu, berilu, akvamarīnu, ametistu, citrīnu, hrizolītu, granātu, turmalīnu un hrizoprazu.

Īpaši piesardzīgi nepieciešams apieties ar izstrādājumiem no dabīgā tirkīza, koraļļa un pērlēm. To krāsa var mainīties no kosmētikas, smaržām, ziepēm un citu ķīmisku vielu iedarbības, kā arī no saules gaismas. Izstrādājumus ar tirkīzu un koralli iesaka skalot tīrā, aukstā ūdenī un noslaucīt ar zamšādas lupatiņu vai flaneli. Tauku traipus no pērlēm var notīrīt, skalojot tos siltā, tīrā ūdenī un nožāvējot. Izstrādājumus ar emalju tīra ar zobu pulveri, pievienojot tam dažus pilienus ožamā spirta.

Vēl viena tīrīšanas metode ir ar ultraskaņu un speciālo šķīdumu pielietošanu, šādu tīrīšanu veic juvelieru darbnīcās.

Ievērojot šīs rekomendācijas un Jūsu juvelierizstrādājumi priecēs Jūs ilgus gadus.