Kā izvēlēties saderināšanas gredzenu

Saderināšanās gredzena vēsture un tradīcijas

Saderināšanās simbolus, arī gredzenu, izmantoja jau senajā Grieķijā un Romā. Astotajā gadsimtā Pāvests Nikolas I pasludināja zelta gredzenu par saderināšanās simbolu, kas demonstrēja līgavaiņa spēju nodrošināt līgavai pārtikušu dzīvi. Saderināšanās gredzena izmantošanu savos dokumentos pieminēja arī Austrijas Erchercogs Maksimiliāns, bildinot Burgundijas Hercogieni Mariju 1477.gadā viņš tai pasniedza gredzenu. Jāmin, ka līdz divdesmitajam gadsimtam arī uzpirkstenis bija populārs saderināšanās simbols.

Savukārt, saderināšanās gredzens ar briljantu kļuva populārs tikai 1930.-os gados. Tajos laikos saderināšanās gredzenuvisbiežāk pasūtījaa līgavainis, šobrīd aizvien biežāk topošie lauleņi to dara kopā. 20.gadsimta sākumā tika uzskatīts, ka līgavainim gredzena iegādei būtu jāiztērē summa, kas būtu līdzvērtīga viņa 2-3 mēnešu algām. Pēc Jewelers of America atsakites datiem 2012.gadā Amerikā (kur saderināšanās gredzenus saņem 80% sievietes, kuras tiek bildinātas) vidējā saderenāšanās gredzenam iztērētā summa bija 4,000 ASV dolāru.


Kas veido saderināšanās gredzena cenu?

Saderināšanās gredzena cenu nosaka četri pamata aspekti. Pirmais no tiem ir centrālā dārgakmens izmērs un kvalitāte, piemēram, briljanta dzidrība briljanta saderināšanās gredzenā (vairāk informācijas par briljantu kvalitāti lasiet sadaļā Par briljantiem).

Otrais aspekts – dārgakmeņu daudzums (svars karātos), kā arī izmantoto dārgakmeņu kombinācijas. Ir iespējamas dažādas dargakmeņu izvietojuma kombinācijas izstrādājumā – sākot ar akcentu uz centrālo akmeni un beidzot ar vienu vai vairākām dārgakmeņu strīpām gredzena perimetrā. Klasiskie saderināšanās gredzenu veidi ir:

  • ar vienu akmeni (Solitaire),
  • ar centrālo un diviem mazāka izmēra akmeņiem sānos (Trilogy),
  • ar daudziem akmeņiem apkārt gredzenam, vienā vai vairākas rindās (Bands),
  • ar centrālo un daudziem mazāka izmēra akmeņiem.

Engagement Ring Types

Trešais aspekts, kas ietekmē gredzena cenu – dizaina sarežģītība. Dizainu varat izvēlēties atbilstoši savam dzīves veidam un stilam. Varat izvēlēties līdzenāku virsmu vai izteiktāku izcēlumu ap centrālo dārgakmeni, ņemot vērā jūsu līgavas vēlmes un un dzīves ritmu. Saderināšanās gredzeni mēdz būt gan vienkārši, klasiski un lakoniski, kuros vairāk tiks izcelts tieši briljants, gan sarežģīti, ar virsmu, kas rotāta ar simboliskiem elementiem. Tostarp, cenu noteiks arī tas, vai izvēlēsieties kādu no gatavajiem variantiem vai dosiet priekšroku unikalitātei un veiksiet saderināšanās gredzena pasūtījumu pēc individuāla dizaina.

Ceturtais aspekts– izmantotā dārgmetāla veids, prove un svars (vairāk informācijas par zelta provēm lasiet sadaļā Zelta proves).


Daži padomi pirms saderināšanās gredzena pasūtīšanas

  • Ņemiet vērā, ka juveliera konsultācijas ir bez maksas, un tās Jums var palīdzēt izvairīties no liekiem tēriņiem un problēmām iegādājoties saderināšanās gredzenu!
  • Ja līgavainis pasūta saderināšanās gredzenu kā pārsteigumu līgavai, būtu jāzina viņas pirksta izmērs. Var paņemt kādu no gredzeniem, kuru otrā pusīte valkā uz attiecīgā pirksta, un jāņem to līdzi uz darbnīcu, lai varētu noteikt pēc iespējas precīzu izmēru;
  • Vēlams zināt, kādam metālam, tā krāsai un akmeņiem līgava dod priekšroku – vai viņai jau ir citi juvelierizstrādājumi, kurus viņa valkā ikdienā, vai ir kādreiz izteikusi savas vēlmes;
  • Jāpadomā, vai saderināšanās gredzens pēc laulības tiks valkāts kopā ar laulību gredzenu, vai atsevišķi, uz cita pirksta. Saderināšanās un laulību gredzenus var taisīt tā, lai kopā tie izskatītos kā komplekts, vai veidotu vienotu veselumu.
  • Lai uzzinātu, cik greznu saderināšanās gredzenu var atļauties iekļaujoties plānotajā budžetā, vai arī cik varētu izmaksāt noskatītā gredzena modeļa izgatavošana, būtu jāatnāk uz darbnīcu vai arī jāatsūta vēlamā gredzena modeļa bildi pa e-pastu, norādot pirksta aptuveno izmēru, vēlamos izmantotos materiālus (zelta krāsu, provi un akmeņu veidu, krāsas un izmēru), lai juvelieris var aprēķināt aptuvenās gredzena izmaksas, ka arī sniegt ieteikumus. Ja izšķirošais faktors, pasūtot saderināšanās gredzenu, ir atvēlētais budžets, lūdzu, paziņojiet vēlamo summu juvelierim, un viņš varēs ieteikt kādu gredzenu var izgatavot nepārsniedzot budžetu.